Szukaj
  • Maksymilian Kulpa

SPARING W LUBAWIE


Przygotowujący się do debiutu w ekstraklasie futsalu nasi zawodnicy po trzech tygodniach treningów we własnej hali wyjechali na kolejny sparing. Tym razem ich przeciwnikiem był zespół KS CONSTRACT Lubawa. W ubiegłym sezonie obie ekipy niemal do końca rozgrywek I ligi rywalizowały ze sobą o awans do ekstraklasy. W bezpośrednich pojedynkach drużyny odniosły zwycięstwa przed własną publicznością . Ale to my świętowaliśmy awans do ekstraklasy. Lubawa zajęła 2 miejsce i grała w barażach o ekstraklasę , ale nie udało się im awansować .

W dwumeczu w Lubawie padł remis.Pierwsze spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem 5:3 po golach Krzysztofa Kożuszkiewicza – 2, Adriana Citko, Damiana Grabowskiego i Marcina Firańczyka. W drugim meczu lepsi okazali się gospodarze wygrywając 6:2 .Bramki dla nas zdobyli: Damian Grabowski i Marcin Firańczyk.

Był to bardzo pożyteczny sprawdzian z silną ekipą. Trener Citko dał szansę sprawdzenia się w grze całej czternastce zawodników. Nie mógł zagrać jeszcze w naszej ekipie Ukrainiec Witalii Lisnychenko , który załatwia formalności wizowe.

Przed pierwszym gwizdkiem nowego sezonu planujemy jeszcze przynajmniej dwa sparingi we własnej hali. Gościć będziemy zespoły AZS UW Warszawa i Elhurt Elmet Helios Białystok.

Pierwszy mecz w ekstraklasie zagramy z wicemistrzem Polski Gattą Activ Zduńska Wola 29.09.2017r.(piątek) o godz.20.00 w SP nr 8 w Białymstoku ul. Jesienna 8 . Mecz ten będzie też transmitowany na żywo przez telewizję SPORT KLUB


0 wyświetlenia