Szukaj
  • jasiiu

Triumf w Wieliczce


Cenne zwycięstwo na swym koncie zanotowali nasi futsaliści. W XV kolejce Futsal Ekstraklasy pokonali oni pewnie na wyjeździe MKF Solne Miasto Wieliczka 7:3 ( 3:1). 3 bramki dla nas zdobył Witalij Lisnychenko. Jest to już czwarte wyjazdowe zwycięstwo Słonecznych w tegorocznych rozgrywkach ekstraklasy. Sukces ten pozwolił też na awans do górnej połówki tabeli ( 6 miejsce).

Po czterech meczach bez zwycięstwa (dwa remisy i dwie porażki) futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok w końcu zgarnęli trzy punkty. Beniaminek rozgrywek zrobił to na dodatek w sposób bardzo okazały, gdyż wyjazdowy bój z MKF-em Solne Miasto Wieliczka zakończył z dorobkiem siedmiu zdobytych goli. Sobotnia (24.02) kanonada rozpoczęła się w 3. minucie, kiedy to drogę do siatki gospodarzy znalazł Mateusz Lisowski. Kolejne dwa trafienia na konto białostoczan zaliczył Witalij Lisnyczenko, zaś w drużynie rywali na listę strzelców wpisał się Piotr Myszor, dlatego pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Słonecznych w stosunku 3:1. Po zmianie stron goście ze stolicy Podlasia wciąż nie ustawali w sprawdzaniu wytrzymałości siatki umieszczonej w bramce MKF-u i - za sprawą Firańczyka, Hryckiewicza, Osypiuka i ponownie Lisnyczenki - podwyższyli stan rywalizacji na 7:1. To sprawiło, że w poczynania ekipy prowadzonej przez Adriana Citkę wkradło się rozluźnienie. Chwilową słabość białostoczan wykorzystali gospodarze, którzy zdobywając dwa gole, nieco zmniejszyli rozmiary swej porażki.

MKF Solne Miasto Wieliczka - MOKS Słoneczny Stok Białystok 3:7 (1:3) Bramki: Piotr Myszor 10, Paweł Hady 38, Karol Szczawiński 40sam. - Mateusz Lisowski 3, Witalij Lisnyczenko 8, 14, 38, Marcin Firańczyk 24, Patryk Hryckiewicz 33, Michał Osypiuk 33 MOKS Słoneczny Stok Białystok: Szatyłowicz, Jendruczek – Lisowski, Citko, Szczawiński, Osypiuk, Lisnyczenko, Maciąg, Firańczyk, Hryckiewicz, Aleksandrowicz, Grabowski

Opracowano na podstawie www.bialystokonline,pl


63 wyświetlenia