Szukaj
  • jasiiu

Niespodzianki nie było


Nie udało się sprawić niespodzianki futsalistom w meczu wyjazdowym z liderem ekstraklasy Rekordem Bielsko-Biała.Nasz zespół uległ bielszczanom 3:8(2:3).

W Cygańskim Lesie sensacji nie było, chociaż goście zrobili wiele, by jako pierwsi w tym sezonie radować się po spotkaniu z Rekordem. Po pierwszej połowie mogli być pełni nadziei, zresztą pierwsze sekundy w tym meczu należały właśnie do beniaminka. Próbował Norbert Jendruczek, ale przede wszystkim bohater w ekipie gości, Marcin Firańczyk. Goście próbowali, natomiast bramkę po rzucie wolnym zdobył Rafał Franz. Gospodarze mieli kolejne okazje, ale to Firańczyk pod bramką bielszczan się nie pomylił. Radość jednak z tego trafienia nie trwała długo. Najpierw Oleksandr Bondar po strzale z dystansu, a następnie Michał Marek ostudzili zapędy gości. Przewaga Rekordu nie podlegała dyskusji, ale Firańczyk strzałem z dystansu spowodował, że gospodarze schodząc do szatni wcale pewni swego być nie mogli.

Druga połowa dostarczyła równie dużych emocji. Co prawda rozpoczęło się wszystko po myśli bielszczan i od efektownego wykończenia akcji Pawła Budniaka, ale gracze beniaminka ani myśleli rezygnować. Czujność musiał zachować Michał Kałuża, a po jednym z podań z boku i zamieszaniu podbramkowym kolejne trafienie na swoje konto zapisał Firańczyk. W odpowiedzi minimalnie pomylił się Bondar, którego strzał zatrzymał się na słupku, a kontry białostoczan padały łupem bramkarza Rekordu. Do akcji ofensywnych gości podłączał się również Jendruczek, z czego skrzętnie skorzystał vis a vis bramkarza z Białegostoku. Kałuża zdobył bramkę po dalekim wyjściu Jendruczki. Jeszcze efektowniejsze było trafienie Seidlera, który z ostrego kąta przymierzył pod poprzeczkę. Czeski internacjonał wpisał się na listę strzelców raz jeszcze, tym razem po akcji i silnym uderzeniu z prawej strony. Ustalił wynik natomiast Artur Popławski.

Rekord Bielsko-Biała – MOKS Słoneczny Stok Białystok 8:3 (3:2)

Bramki: Seidler 2 (30, 36), Franz (6), Bondar (10), Marek (11), Budniak (22), Kałuża (27), Popławski (37) – Firańczyk 3 (9, 18, 25)

źródło - www.futsalekstraklasa.pl


28 wyświetlenia