Szukaj
  • jasiiu

Firańczyk zagra w AMŚ


Miło jest nam poinformować , że kolejny nasz zawodnik zagra w reprezentacji Polski. Tym razem będzie to Marcin Firańczyk , który otrzymał powołanie na Akademickie Mistrzostwa Świata w futsalu. Turniej rozegrany zostanie w Kazachstanie w dniach 19-26 sierpnia 2018r.

W mistrzostwach zagra 16 drużyn. Polacy zagrają w grupie D, gdzie ich rywalami będą Chiny, Izrael i Portugalia. Z każdej z grup do fazy pucharowej awansują po dwa najlepsze zespoły. Trenerem biało-czerwonych jest selekcjoner pierwszej reprezentacji - Błażej Korczyński.

Po raz ostatni męska reprezentacja akademicka grała w mistrzostwach świata w 2012 roku w portugalskiej Bradze. Wówczas Polska zajęła 10miejsce. Największym sukcesem w historii występów Polaków w AMŚ jest 4 miejsce wywalczone w 2006 roku w Poznaniu.

Życzymy Marcinowi i jego kolegom udanego występu i uzyskania jak najlepszego wyniku.

Akademicka reprezentacja mężczyzn
  • bramkarze: Dawid Barteczka (Gwiazda Ruda Śląska), Michał Werner (Red Devils Chojnice).

  • rozgrywający: Tomasz Bieda, Wojciech Przybył (obaj Solne Miasto Wieliczka), Szymon Cichy (Rekord Bielsko-Biała), Karol Czyszek (Pogoń 04 Szczecin, do niedawna FC Toruń), Marcin Firańczyk (MOKS Słoneczny Stok Białystok), Mikołaj Kreft (AZS Uniwersytet Gdański), Tomasz Kriezel (FC Toruń), Arkadiusz Szypczyński (Gatta Active Zduńska Wola) Robert Świtoń, Mikołaj Zastawnik (obaj Clearex Chorzów), Jakub Węgiel, Dominik Wilk (obaj GSF Gliwice).

  • Robert Świtoń, Mikołaj Zastawnik (obaj Clearex Chorzów), Jakub Węgiel, Dominik Wilk (obaj GSF Gliwice).


25 wyświetlenia