Szukaj
  • jasiiu

Rusza Ekstraklasa Futsalu !


W najbliższy weekend ruszają rozgrywki Ekstraklasy futsalu sezonu 2018/2019. Nasz zespół na początek zagra w „telewizyjnym” meczu z aktualnym mistrzem Polski , zdobywcą Pucharu i Superpucharu Polski Rekordem Bielsko-Biała. Mecz odbędzie się w poniedziałek 17.09.18r. o godz.20.00 w Bielsko – Biała i będzie transmitowany w telewizji Sportklub.

Dla naszego zespołu będzie to bardzo trudny mecz , będący rewanżem za porażkę z tym przeciwnikiem w Superpucharze Polski przed tygodniem 4:10. Wszystkie atuty są po stronie Rekordu ( dotychczasowe mecze to wysokie zwycięstwa bielszczan 9:2,8:3,7:1,10:4). Fachowcy typują kolejne wysokie , bezproblemowe zwycięstwo Rekordu . Jak będzie okaże się w poniedziałkowy wieczór. Nasi chłopcy nie zamierzają jednak łatwo poddać się .Zapowiadają że tanio skóry nie sprzedadzą i postarają się sprawić niespodziankę.

Rozpoczynający się sezon będzie trudny dla zespołu. Postronni obserwatorzy przestrzegają nas , iż drugi sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej jest cięższy od debiutanckiego i że stoczymy walkę o utrzymanie. My jednak jesteśmy optymistami i zakładamy walkę ale o pierwszą szóstkę. Jak będzie zobaczymy. Przed nami 27 meczy w których wszystko może się zdarzyć. Kadra zespołu została wzmocniona trzema zawodnikami Dawidem Święcińskim (bramkarz) , Kamilem Wojtkielewiczem i Siergiejem Babyninem. Mamy w tej chwili 2 mocne czwórki , czego brakowało nam w poprzednim sezonie. Mecze sparingowe pokazały jednak pewne niedostatki drużyny , przede wszystkim grę w obronie. Trener Adrian Citko wierzy jednak w swój zespół i z optymizmem oczekuje nowego sezonu. A my razem z nim.

Kadra MOKS Słoneczny Stok Białystok – sezon 2018/2019

Bramkarze: Norbert Jendruczek , Dawid Święciński , Jakub Szatyłowicz , Dawid Tur

Rozgrywajacy : Mateusz Lisowski (kapitan) , Adrian Citko , Witalij Lisniczenko , Marcin Firańczyk , Michał Maciąg , Sergiej Babynin , Kamil Wojtkielewicz , Michał Osypiuk , Krzysztof Kożuszkiewicz , Patryk Hryckiewicz , Damian Grabowski , Mateusz Łukasiewicz , Daniel Gajdziński , Karol Szczawiński , Krzysztof Mojsik , Adrian Packiewicz , Mateusz Nakielski

Trener : Adrian Citko

Zestaw par 1. kolejki Futsal Ekstraklasy:

Gatta Active Zduńska Wola – FC Toruń (sobota, godzina 18:00)

Orzeł Acana Jelcz-Laskowice – Pogoń 04 Szczecin (sobota, godzina 18:00)

AZS UŚ Katowice – Red Devils Chojnice (sobota, godzina 20:00)

Red Dragons Pniewy – Clearex Chorzów (niedziela, godzina 16:00)

Piast Gliwice – AZS UG Gdańsk (niedziela, godzina 18:00)

Rekord Bielsko-Biała – Słoneczny Stok Białystok (poniedziałek, godzina 20:00)


0 wyświetlenia