Szukaj
  • jasiiu

Polska Wicemistrzem Świata!


Reprezentacja Polski w piłce nożnej 6-osobowej została druga drużyną świata podczas rozgrywanych w Lizbonie Mistrzostw Świata.Lepsi od Biało-Czerwonych okazali się jedynie Niemcy, którzy w finale imprezy pokonali Polaków 1:0. Cieszymy się że w narodowym zespole wystąpiło aż trzech zawodników, którzy na co dzień grają w MOKS-ie Słoneczny Stok Białystok. Byli nimi Norbert Jendruczek, Mateusz Lisowski, Adrian Citko.

Polacy przez wszystkie fazy turnieju przeszli jak burza. W grupie w pokonanym polu zostawili Słowenię (4:1), Oman (4:1) i Tunezję (4:0), później zaś - w 1/8 finału - rozprawili się też z Chorwacją (4:2), po czym nie dali szans również Anglikom (3:0). W półfinale zmagań Biało-Czerwoni pokonali jeszcze Portugalię (2:1), meldując się tym samym w kluczowym starciu mistrzostw.

Przegrany 0:1 finał z Niemcami mógł się potoczyć zdecydowanie inaczej, ale Polakom w tym meczu wyraźnie brakowało szczęścia i mimo wielu klarownych sytuacji nie udało się im skierować piłki do siatki. Uczynili to natomiast rywale, którzy po golu Niklasa Kuhle w 36. minucie rywalizacji mogli zawiesić na swych szyjach złote medale.

Wicemistrzostwo globu dla Polski to wynik, o którym w tradycyjnej odmianie piłki nożnej możemy tylko pomarzyć.


0 wyświetlenia