Szukaj
  • jasiiu

Porażka w Katowicach


Niespodziewanej porażki doznali w Katowicach futsaliści. W meczu 3 kolejki Ekstraklasy Futsalu ulegli oni miejscowemu AZS UŚ 2:7. Bramki dla naszych barw zdobyli Mateusz Lisowski i Michał Osypiuk. Martwi bardzo słaby początek ligi w naszym wykonaniu - dwie wysokie przegrane , a jeszcze bardziej niepokoi styl tych przegranych.

Rywale już w 7. minucie spotkania - po ogromnym zamieszaniu w polu bramkowym - wyszli na prowadzenie, a zanim nastała przerwa, zdobyli kolejne 2 gole. Jakby tego było mało, po zmianie stron gospodarze nie zwolnili tempa, dzięki czemu przed upływem 30 minut rywalizacji wygrywali już 5:0. Słoneczni dopiero wtedy wzięli się za strzelanie goli. Do siatki przeciwników trafili Lisowski i Osypiuk, ale ponieważ AZS także napierał - i to skutecznie - mecz zakończył się wynikiem 7:2 dla ekipy z Katowic.

- To był festiwal nieskuteczności. Jakby tego było mało, to jeszcze mieliśmy spory udział przy bramkach rywali. Znów rozdawaliśmy prezenty i trudno było się spodziewać, że wyniknie z tego coś dobrego. Pierwsze dwie bramki w dużej mierze ustawiły ten mecz. Rzuciliśmy się na nich po przerwie. Przegrywaliśmy 0:3 i zaczęliśmy grać w przewadze, stwierdziliśmy, że albo przegramy jeszcze wyżej albo z tego wyjdziemy. Niestety skończyło się na tym pierwszym. Mieliśmy trzy poprzeczki, strzałów oddaliśmy o wiele więcej od rywali, tylko co z tego? - mówi wyraźnie zły po meczu z AZS-em grający trener Słonecznych, Adrian Citko. Nie mogą nam się nadal przytrafiać takie mecze, że jedziemy z rywalem, a ten wykorzystuje nasze błędy i pakuje piłkę do pustej bramki. Dobrze, że taki wstrząs ma miejsce na początku sezonu, kiedy jeszcze może nam to dać wiele do myślenia i możemy się obudzić. Nie mogliśmy sobie poradzić w grze w ataku pozycyjnym. Katowiczanie szybko strzelili dwa gole i głęboko się cofnęli, a my waliliśmy głową w mur - dodaje Adrian Citko.

Kolejnym rywalem białostoczan będzie zespół Red Devils Chojnice. Pojedynek ten rozegrany zostanie w najbliższą sobotę (13.10) o godz. 18.00 w hali sportowej VI LO w Białymstoku ul.Warszawska 8.

AZS UŚ Katowice – MOKS Słoneczny Stok Białystok 7:2

Bramki: Piskorz (20, 28, 38), Jonczyk (12, 24), Gładczak (7), Dubiel (33) – Lisowski (32), Osypiuk (39)


0 wyświetlenia