Szukaj
  • jasiiu

Zwycięskie zakończenie I rundy

Na zakończenie I rundy Futsal Ekstraklasy nasz zespół pokonał w zaległym meczu Piasta Gliwice 4:3 (1:1). Bramki dla Słonecznych strzelali: Marcin Firańczyk - 2 , Witalij Lisniczenko - 1, Damian Grabowski -1

Kolejny mecz MOKS-u przenosi jak zwykle wielkie emocje ,do których w Białymstoku już się przyzwyczailiśmy się. W pierwszej połowie spotkania więcej z gry mieli goście. Dłużej utrzymywali się przy piłce , stworzyli więcej sytuacji podbramkowych ale gola nie strzelili. Sztuka ta udała się natomiast Słonecznym . Lisniczenko kapitalnym strzałem w 17 minucie otworzył wynik meczu. Radość gospodarzy trwała tylko 16 sekund i po rzucie wolnym goście wyrównali. Ten scenariusz powtórzył się w II połowie. Na gola gospodarzy , goście też odpowiadali golem. Chociaż nie do końca bo po 4 bramce Firańczyka gliwiczanom nie starczyło czasu na wyrównanie mimo iż podjęli ryzyko gry z lotnym bramkarzem. Nasz zespół mądrze i z determinacją się bronił i nie dał sobie odebrać zwycięstwa.

Trzy punkty w tym meczu pozwoliły Słonecznym na awans na 7 miejsce i zbliżenie się punktowe do czołowej szóstki , co po słabym starcie sezonu wydawało się niemożliwe.

MOKS Słoneczny Stok Białystok – Piast Gliwice 4:3 (1:1) Bramki: 1:0 – Vitalii Lisnychenko 16:42 1:1 – Rafał Franz 16:58 2:1 – Damian Grabowski 25:05 2:2 – Sergio Parra Bonilla 27:39 3:2 – Marcin Firańczyk 28:06 3:3 – Rafał Franz 31:10 4:3 – Marcin Firańczyk 32:41