Szukaj
  • jasiiu

Na początek z Gattą!


Już w tę sobotę MOKS Słoneczny Stok Białystok rozegra swój pierwszy mecz w sezonie 2019/20. Rywalem naszego zespołu będzie drużyna Gatta Active Zduńska Wola. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00 w hali sportowej VI Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Warszawskiej 8.

Można powiedzieć, że oba zespoły zakończyły poprzedni sezon z poczuciem niedosytu. MOKS nie zdołał załapać się do pierwszej szóstki, a drużyna ze Zduńskiej Woli zakończyła rozgrywki na 6. miejscu, choć ambicje miała o wiele większe. Przez cztery wcześniejsze sezony bowiem Gatta mogła cieszyć się mistrzostwem i wicemistrzostwem Polski.

- Jakiś niedosyt jest, ale właściwie to miejsce oddaje nasz potencjał w tamtym czasie. Mieliśmy wiele problemów zdrowotnych. Dopóki grał najlepszy skład wygrywaliśmy z Rekordem Bielsko Biała, z Jelczem. Niestety gdy najważniejsi zawodnicy wypadali przegrywaliśmy ze słabszymi zespołami – mówi grający trener Gatty Marcin Stanisławski.

Zarówno MOKS jak i zespół ze Zduńskiej Woli przystąpią do nowego sezonu z mocno przebudowaną kadrą.

- Zmiany są znaczne. Wiadomo, że straciliśmy najlepszego strzelca – Marcina Firańczyka, odszedł również Michał Maciąg, który dawał nam sporo jakości. Liczbowo skład nam się poszerzył, ale jednocześnie trzeba mieć na uwadze, że nowi zawodnicy przyszli „z trawy” więc trudno powiedzieć jak szybko będą mogli pokazać się z jak najlepszej strony – mówi Adrian Citko, trener MOKS.

Podobny problem mają nasi najbliżsi rywale. Tam również mocno odczuwają stratę Mariusza Milewskiego.

- Mówiłem od samego początku, że trudno będzie zastąpić tych, którzy odeszli w stosunku jeden do jednego. Sam jestem ciekaw jak będą prezentować się nowi zawodnicy. Wiadomo futsal wymaga automatyzmów, a na ich wypracowanie potrzeba czasu. Na pozycji Mariusza grać będzie Lucas Bonifacio, ale to zawodnik o zupełnie innej charakterystyce. Zobaczymy jak się to poukłada. Trzeba też podkreślić fakt, że nie mieliśmy dotąd w zespole tylu obcokrajowców i kwestia komunikacji też będzie teraz dla nas bardzo ważna – dodaje szkoleniowiec zespołu ze Zduńskiej Woli.

Warto podkreślić, że w nowym sezonie liga została poszerzona do 14 zespołów. Beniaminkami są GI Malepszy Futsal Leszno, Gwiazda Ruda Śląska oraz KS Constract Lubawa.

A jakie cele stawia przed sobą zespół MOKSu?

- Na pewno będziemy chcieli powalczyć o pierwszą siódemkę. Chcemy uniknąć walki o utrzymanie – mówi wprost Adrian Citko.

Jeśli chodzi o bilans spotkań w sezonie 2018/19 to w pierwszym meczu, rozgrywanym w Zduńskiej Woli, lepsi okazali się gospodarze wygrywając 2:1. Natomiast w Białymstoku 6:3 zwyciężył MOKS. Liczymy, że w sobotę znów trzy punkty zostaną w Białymstoku.

Link do transmisji online:

https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Futsal/Liga-Ekstraklasa/Sezona-2019-2020/180546-MOKS-Sloneczny-Stok-Bialystok-Gatta-Active-Zdunska-Wola-1-kolejka.htm


0 wyświetlenia