Szukaj
  • jasiiu

Mateusz Lisowski powołany do reprezentacji


Błażej Korczyński, selekcjoner futsalowej reprezentacji Polski, powołał 17 zawodników na Turniej Państw Wyszehradzkich, który w dniach 23-25 września odbędzie się w Krośnie. Wśród wybrańców znalazł się reprezentujący barwy MOKS Słoneczny Stok Białystok Mateusz Lisowski.

- Bardzo cieszy mnie to, że moja ciężka została doceniona, że te dwa ostatnie lata nie poszły na marne. Będę chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Norbert i Adrian już grali w kadrze i teraz moja kolej. Jak widać z Białegostoku też można się do niej dostać – mówi Mateusz.

Wiadomo, że to ogromne wyróżnienie dla naszego zawodnika i wszyscy liczymy na to, że będziemy mieli go obejrzeć na parkiecie w większym wymiarze czasowym. Jednak „Lisek” podchodzi do tego bardzo spokojnie.

- Przede wszystkim chcę się pokazać z dobrej strony i jeśli trener da szansę zagrać to będę chciał ją wykorzystać. Zobaczymy jak to będzie wyglądało – dodaje.

Najważniejsze to przede wszystkim nie dać się tremie. Choć akurat Mateusz miał już okazję grać z orzełkiem na piersi.

- Występowałem już w akademickiej reprezentacji Polski więc myślę, że z tą tremą sobie poradzę. Wiem jakie są oczekiwania trenera, więc nie ma tremy a raczej taki pozytywny dreszczyk emocji – przyznaje „Lisek”.

Kadra kadrą, a w głowie wciąż siedzi mecz otwarcia nowego sezonu ligowego w którym MOKS uległ zespołowi Gatta Active Zduńska Wola 0:2.

- Początek nie był udany, ale w sumie z samej gry jesteśmy zadowoleni bo nie wyglądało to źle. Bramki padły po błędach i jednocześnie nie potrafiliśmy wykorzystać swoich okazji. Jednak myślę, że co najmniej remis był w naszym zasięgu. Mieliśmy dużo zmian kadrowych i mogło to wyglądać znacznie gorzej dlatego przed kolejnymi spotkaniami jesteśmy dobrej myśli – kończy.

A swój kolejny mecz MOKS rozegra już 28 września o godzinie 18.00. W hali sportowej VI LO w Białymstoku podejmie Red Devils Chojnice.

Mecze naszej kadry podczas Turnieju Państw Wyszehradzkich:

23.09. godz. 18.30 Polska – Słowacja

24.09. godz. 18.30 Polska – Węgry

25.09. godz. 18.30 Polska – Czechy


0 wyświetlenia