Szukaj
  • jasiiu

Czas na starcie z Red Devils Chojnice


Przed nami trzecia kolejka rozgrywek Futsal Ekstraklasy. Już w sobotę o godzinie 18.00 zagramy u siebie z drużyną Red Devils Chojnice. Obie drużyny liczą na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

Białostoczanie w drugiej kolejce pauzowali. Ich mecz z FC KJ Toruń został przełożony na 18 grudnia. „Czerwone Diabły” uległy w niej beniaminkowi z Lubawy na własnym parkiecie 1:6. Tydzień wcześniej zremisowały za to 1:1 z Gwiazdą Ruda Śląska. Spotykają się więc zespoły, które na razie znajdują się w dolnej części tabeli (MOKS w pierwszej kolejce przegrał 0:2 z Gatta Active Zduńska Wola).

Podobnie jak w Białymstoku tak i w Chojnicach przed sezonem doszło do sporych roszad personalnych. Odeszli m.in. Bernard Cruz i Andrij Burdiuh. W ich miejsce pozyskano młodzieżowych reprezentantów Słowacji, Kristiana Medona oraz Davida Trojana. Wiele oczekuje się również od Mykyty Storożuka, który w sezonie 2018/2019 w barwach Uragana Iwano-Frankiwsk został wicemistrzem Ukrainy oraz sięgnął po Puchar Ukrainy i Puchar Ligi Ukraińskiej.

Zarówno kibice z Białegostoku jak i z Chojnic z nieco większym zainteresowaniem śledzili mecze naszej reprezentacji podczas rozegranego w tym tygodniu Turnieju Państw Wyszehradzkich. Bowiem oba kluby mogły cieszyć się faktem, że w kadrze znaleźli się ich zawodnicy Mateusz Lisowski z MOKS i Mikołaj Kreft z Red Devils. Mówiąc o zespole gosci należy jeszcze przypomnieć, że Plebiscycie Futsal Ekstraklasy w kategorii za Odkrycie Sezonu 2018/2019 został uznany Jakub Kąkol.

W poprzednim sezonie w meczu rozgrywanym w Białymstoku lepsi byli gospodarze wygrywając 3:1. W rewanżu lepsi okazali się Red Devils pokonując MOKS 5:1. Oba zespoły ponownie spotkały się w rundzie finałowej. I ponownie trzy punkty u siebie zatrzymali podopieczni Adriana Citko wygrywając 6:3. Miejmy nadzieję, że passa zwycięstw u siebie z drużyną z Chojnic będzie przedłużona. Zapraszamy na mecz. Emocje gwarantowane!


49 wyświetlenia