Szukaj
  • jasiiu

Pierwszy wyjazd w sezonie!


MOKS rozegrał dotąd w sezonie jedynie dwa mecze. Oby dwa odbyły się w Białymstoku. Teraz czas na pierwszą potyczkę wyjazdową. Podopieczni Adriana Citko w najbliższą sobotę o godzinie 18.00 zmierzą się z GSF Gliwice. Białostoczanie są podbudowani ważnym zwycięstwem z Red Devils Chojnice. W miniony weekend pokonali rywali 4:0, choć ta wygrana zdecydowanie powinna być wyższa biorąc pod uwagę choćby dwa niewykorzystane przedłużone rzuty karne. Teraz jednak przyjdzie nam zagrać na wyjeździe i do tego z beniaminkiem, który całkiem udanie radzi sobie na początku sezonu. W swoim pierwszym meczu zespół z Gliwic zremisował BEZBRAMKOWO(!) z drużyną Acany Orła Jelcz Laskowice. W drugiej kolejce gliwiczanie pokonali Gwiazdę Ruda Śląska 5:1 a w ostatniej serii spotkań okazali się lepsi od kolejnego beniaminka, zespołu z Lubawy, wygrywając na wyjeździe 7:6. Jak więc można łatwo policzyć mają obecnie 7 punktów i ze stosunkiem bramek 12:7 zajmują czwarte miejsce w tabeli.

Błażej Korczyński (trener GSF): Na pewno wejście w ten sezon mamy udane, ale jednocześnie też mamy świadomość z kim graliśmy – z przebudowywaną Acaną i dwoma beniaminkami. Gdybyśmy mieli siedem punktów po meczach z Rekordem i Clearexem to to zadowolenie mogłoby być bardziej uzasadnione. Taki mieliśmy plan na ten początek sezonu żeby nazbierać jak najwięcej punktów. Sądzę, że naszym atutem będzie nasza hala. Nie przegrywaliśmy w niej w pierwszej lidze, w tym sezonie również dwukrotnie w niej wygraliśmy. Biorąc jeszcze pod uwagę daleką podróż gości z Białegostoku wydaje mi się, że szanse w tym spotkaniu wynoszą jakieś 60 do 40 procent na naszą korzyść. Chcemy skorzystać z tego gramy u siebie i liczymy, że trzy punkty zostaną u nas.

Adrian Citko(trener MOKS): To nasz pierwszy mecz wyjazdowy i w sumie wielka niewiadoma. Zespół z Gliwic dobrze rozpoczął ten sezon i pokazują, że nie przez przypadek awansowali do Futsal Ekstraklasy. Ale my oczywiście nie mamy zamiaru oddać im łatwo punktów. Jedziemy do Gliwic po zwycięstwo. W drużynie rywali mamy trenera kadry i kilku naprawdę dobrych zawodników dlatego zastanawiamy się czym by ich w tym meczu zaskoczyć. Mam nadzieję, że kibice obejrzą dobry mecz.

Mecz będzie można oczywiście obejrzeć w Internecie. Link do transmisji: https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Futsal/Liga-Ekstraklasa/Sezona-2019-2020/182651-GSF-Gliwice-MOKS-Sloneczny-Stok-Bialystok-4-kolejka.htm?fbclid=IwAR1-g6n6N-4Epu2pXpTJGc_KnaAlxnMr868A7r-0IyZKV5GTSh5vugpiUBc


14 wyświetlenia