Szukaj
  • jasiiu

Zadomowić się na podium


Już w ten weekend czeka nas 6. kolejka rozgrywek Futsal Ekstraklasy. Przed zawodnikami MOKS Słoneczny Stok wyjazd do Lubawy. W sobotę o godzinie 18.00 zmierzą się tam z miejscowym KS Constract.

Beniaminek jest bardzo niewygodnym rywalem, ale liczymy, że białostoczanie zdobędą trzy punkty i na dobre zadomowią się w czołówce tabeli.

Podopieczni Adriana Citko w środę pokonali Gwiazdę Ruda Śląska 5:3. Tydzień temu w Gliwicach zwyciężyli 5:4 z GSF teraz czeka ich trzeci mecz z rzędu z beniaminkiem. A trzeba przyznać, że Constract jest zespołem, który jak na razie najlepiej radzi sobie w tej grupie. Drużyna z Lubawy podobnie jak MOKS na razie rozegrała jedynie 4 spotkania w tym sezonie i zajmuje w tabeli piąte miejsce z siedmioma punktami.

Awans do Ekstraklasy podopieczni Dawid Grubalskiego i Damiana Jarzembowskiego wywalczyli sobie po barażowym meczu z Pogonią 04 Szczecin i już w okresie przygotowawczym pokazali, że dla wielu drużyn będą wymagającym rywalem. Przekonali się o tym m.in. nasi zawodnicy, którzy w meczach sparingowych dwukrotnie ulegli lubawianom.

Patrząc na formę obu zespołów zapowiada się naprawdę ciekawy mecz. W przypadku wygranej na własnymparkiecie Constract przegoni MOKS w tabeli. Jeśli jednak trzy punkty pojadą do Białegostoku to nasza drużyna na dobre zadomowi się w czubie ligowej tabeli.

Spotkanie Constract – MOKS oczywiście będzie można oglądać za pośrednictwem internetowej transmisji TUTAJ!

Po tym meczu czeka nas przerwa na rozgrywki reprezentacyjne. Przypominjmy więc, że wśród powołanych na eliminacje mistrzostw świata jest nasz kapitan Mateusz Lisowski.

- Bardzo się cieszę, że przy okazji poprzedniego powołania mogłem pokazać się trenerowi i dałem argumenty do tego aby znów pojechać na kadrę. Mam nadzieję, że uda nam się dobrze powalczyć. Wiadomo, że dla każdego zawodnika wyjazd na mundial to największe marzenie – przyznał „Lisek”.

Liczymy więc na trzy punkty w Lubawie i potem na dobre występy Mateusza w kadrze.


23 wyświetlenia