Szukaj
  • jasiiu

Pokonać Czerwone Smoki


Rywale po siedmiu meczach mają sześć punktów. Białostoczanie po sześciu dziewięć. Co to oznacza? To oznacza, że w sobotę zagrają ze sobą zespoły, które bardzo liczą na zwycięstwo. Dlatego w 8. kolejce Futsal Eskstraklasy czeka nas w Białymstoku ciekawy mecz.

Drużyna MOKSu uległa w ostatniej kolejce zespołowi KS Acana Orzeł Futsal Jelcz Laskowice 1:4. Czerwone Smoki musiały uznać wyższość beniaminka z Lubawy przegrywając u siebie 3:4. Kto będzie lepszy w sobotę? Goście jak dotąd tylko raz wygrali i trzy razy remisowali, w tym dwukrotnie na wyjeździe.

Gospodarze mają na koncie trzy zwycięstwa i wciąż zaległy mecz z FC KJ Toruń. Wydaje się więc, że bardziej prawdopodobne jest to, że trzy punkty zostaną w Białymstoku. Ale rok temu na Podlasiu był remis 4:4. To było szalone spotkanie bo podopieczni Adriana Citko prowadzili już 4:0 by ostatecznie podzielić się z rywalami punktami. W Pniewach gospodarze wygrali 5:2, a potem w rudzie dodatkowej 7:3. W sumie oba zespoły spotkały się sześć razy. Białostoczanie cieszyli się ze zwycięstwa dwa razy – raz w lidze i raz w Pucharze Polski.

Zespół gości wciąż jest na etapie budowania kadry. W ostatnim czasie dołączyli do zespołu nowi zawodnicy Giorgi Silagava i Jakub Bogaczyk. W drużynie Smoków gra również najlepszy obecnie strzelec Futsal Ekstraklasy Mateusz Kostecki. Zapowiada się więc bardzo ciekawe spotkanie.

Pierwszy gwizdek w hali VI LO przy ulicy Warszawskiej w sobotę o godzinie 18.00.

Internetowa transmisja meczu TUTAJ


19 wyświetlenia