Szukaj
  • jasiiu

Kolejny rywal z Gliwic przed nami


W tym sezonie Futsal Ekstraklasy w rozgrywkach udział biorą dwa zespoły z Gliwic. Z jednym z nich mieliśmy już okazję się zmierzyć. Na wyjeździe pokonaliśmy tamtejszy GSF 5:4. W sobotę, 23 listopada, na własnym parkiecie zagramy z Piastem.

Gliwiczanie mają podobnie jak MOKS na swoim koncie 10 punktów i wyprzedzają białostoczan w tabeli dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Oba zespoły będą chciały zgarnąć pełną pulę aby nie tracić dystansu do górnej połowy tabeli a jednocześnie również by utrzymać bezpieczną przewagę nad pozycjami zagrożonymi spadkiem. Goście przyjadą na Podlasie również wysłużyć passę meczów bez porażki. Nie przegrali od czterech spotkań. Pod wodzą nowego trenera Orlando Duarte w ostatnich trzech meczach zdobyli punktów. Duarte to jedno z najbardziej znanych nazwisk futsalu w Europie. Pięć razy zdobywał mistrzostwo Portugalii, prowadził również tamtejszą reprezentację. Niestety dla rywali zespół właśnie opuścił jeden z czołowych zawodników - Douglas Neutzling Ferreira co jest dla gliwiczan sporym osłabieniem.

W poprzedniej kolejce podopieczni Adriana Citko przegrali na wyjeździe z zespołem GI Malepszy Leszno 0:2. Natomiast zespół Piasta zremisował z Constractem Lubawa. W poprzednim sezonie w meczu rozgrywanym w Białymstoku lepsi byli gospodarze wygrywając 4:3. W rewanżu 3:2 wygrał Piast.

Początek spotkania w hali sportowej VI LO przy ul. Warszawskiej 8 o godzinie 18.00

LINK DO TRANSMISJI INTERNETOWEJ


12 wyświetlenia