Szukaj
  • jasiiu

Przełamać złą passę!


Już w najbliższą sobotę zawodnicy MOKS Słoneczny Stok w ramach 12. kolejki rozgrywek Futsal Ekstraklasy staną przed szansą poprawienia swojego dorobku punktowego. Po serii meczów bez zwycięstwa zawalczą u siebie z Clearexem Chorzów. Rywal jest bardzo renomowany i o wygraną będzie trudno.

Goście z Chorzowa w tym sezonie, podobnie jak w poprzednich walczą o czołowe lokaty. Ostatnie tygodnie mogą zaliczyć do bardzo udanych. W poprzedniej kolejce zremisowali u siebie z Constractem Lubawa 4:4. Wcześniej odnieśli cztery zwycięstwa pod rząd. Trzeba jednak dodać, że większość z wszystkich meczów chorzowianie rozgrywali na własnym parkiecie. Na wyjeździe zagrali tylko cztery razy i odnieśli w tych spotkaniach trzy porażki. Mimo wszystko przyjadą do Białegostoku zbudowani swoją serią meczów bez przegranej.

W zupełnie odmiennych humorach na parkiet wyjdą podopieczni Adriana Citko. Białostoczanie również mają serię – tyle, że meczów bez zwycięstwa. Po raz ostatni cieszyli się z niego na początku października gdy w 5. kolejce pokonali u siebie Gwiazdę Ruda Śląska 5:3. Potem jeszcze tylko udało się zremisować w 8. kolejce z Red Dragons Pniewy 2:2.

Tym samym pozycja w tabeli nie jest zbyt zadowalająca. Po 11 kolejkach (mając wciąż jedno zaległe spotkanie) białostoczanie zajmują 11. miejsce w tabeli z 10 punktami. Zespół z Chorzowa ma punktów 19 i jest w tabeli czwarty. Goście mogą się pochwalić jednym z najlepszych wyników jeśli chodzi o zdobyte bramki. Ale jednocześnie też niezbyt dobrze radzą sobie w obronie i tracą sporo goli. Wygląda więc na to, że w sobotę padnie ich sporo.

Pierwszy gwizdek o godzinie 18.00.

Transmisja internetowa – LINK:

https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Futsal/Liga-Ekstraklasa/Sezona-2019-2020/183834-MOKS-Sloneczny-Stok-Bialystok-Clearex-Chorzow-12-kolejka.htm


0 wyświetlenia