Mamy to !!! Historyczne zwycięstwo !

21 Oct 2017

W czwartej kolejce Futsal Ekstraklasy nasz zespół odniósł pierwsze w historii klubu zwycięstwo , pokonując na wyjeździe utytułowany Clearex Chorzów 4:0. Bramki dla naszych barw zdobywali :Damian Grabowski , Krzysztof Kożuszkiewicz , Michał Osypiuk i Mateusz Łukasiewicz.

Po ostatniej porażce białostocczan, i co tu dużo ukrywać, nie najlepszym występie w ich wykonaniu, nadszedł czas na ciężki wyjazd do Chorzowa. Po takim spotkaniu ciężko było myśleć o korzystnym rezultacie na obiekcie tak wymagającego rywala z wieloma reprezentantami kraju w swoim składzie. Można tutaj wymienić nazwiska takich graczy jak: Zastawnik, Gładczak, Lutecki, Mizgajski. Obydwie drużyny przed tym spotkaniem dzieliło od siebie kilka miejsc w tabeli. Cłearex Chorzów zajmował po 3 kolejkach Futsal Ekstraklasy 7 miejsce z czterema punktami na swoim koncie, natomiast MOKS Słoneczny Stok Białystok 11 lokatę z jednym zdobytym oczkiem. Warto także wspomnieć, że w ostatnich dwóch spotkaniach zespół z Chorzowa zanotował 8 trafień, a ,,Słoneczni” zdobyli tylko jednego gola. Z tego powodu mogłoby się wydawać, że Chorzowianie są w dużo lepszej kondycji psychicznej przed tym spotkaniem. Jednak wszystko jak zwykle, miało zweryfikować boisko.Zespół z Białegostoku przystąpił do tego spotkania bez żadnych skrupułów, i od pierwszych minut narzucił swoje warunki, nie wypuszczając gości z połowy boiska. Dwa uderzenia Firańczyka, i jedno Lisowskiego nie znalazły jeszcze drogi do siatki, ale już przy kolejnej próbie, po kombinacyjnej akcji Damian Grabowski skierował piłkę do pustej bramki, i ku zdumieniu miejscowych kibiców goście wyszli na prowadzenie.W kolejnych fragmentach meczu po uderzeniach Gollego dwukrotnie interweniować musiał Norbert Jendruczek. Chorzowianie próbowali jeszcze kilkukrotnie przełamać defensywę gości w pierwszej odsłonie, ale obrona MOKS-u była tego wieczoru niezwykle skupiona, toteż wynik do przerwy się utrzymał.Druga połowa rozpoczęła się od groźnego uderzenia Szymona Łuszczka, który po podaniu od Roberta Gładczaka trafił w słupek bramki strzeżonej przez Jendruczka. Kiedy wydawało się, że Clearex jest bliski wyrównania, kolejnego gola zdobyli gracze Słonecznego Stoku, a Bartłomieja Krzywickiego tym razem zaskoczył Krzysztof Kożuszkiewicz. Kolejne ataki chorzowskiego zespołu były skutecznie zatrzymywane przez obronę białostocczan, a w 29 minucie piękną interwencją po strzale Omylaka popisał się Norbert Jendruczek. Od 35 minuty Clearex zdecydował się na grę z lotnym bramkarzem, co wykorzystali w ostatniej minucie pojedynku gracze ,,Słonecznych”, a na listę strzelców wpisali się Michał Osypiuk i Mateusz Łukasiewicz. MOKS Słoneczny Stok Białystok odniósł swoje pierwsze historyczne zwycięstwo w Futsal Ekstraklasie, i uciekł tym samym ze strefy spadkowej. Tym samym zespół pokazał, że tkwi w nim spory potencjał, i że na pewno jest w stanie się utrzymać w szeregach Futsal Ekstraklasy.

Clearex Chorzów – MOKS ,,Słoneczny Stok” Białystok 0:4 (0:1)

Bramki: 4. Grabowski, 24. Kożuszkiewicz, 40. Osypiuk, 40. Łukasiewicz