Szalone zwycięstwo w Pniewach

11 Nov 2017

Nasi futsaliści w wyjazdowym szalonym meczu w Pniewach pokonali miejscowych RED DRAGONS  9:4 (4:2). Jest to już trzecie zwycięstwo naszego teamu w meczu wyjazdowym w Futsal Ekstraklasie. Bramki dla MOKS strzelali : Lisnychenko 2 , Lisowski - 2 Firańczyk  2 Łukasiewicz 2 , Citko - 1

W 7 kolejce spotkań, rozłożonej na ,,raty’’ kolejny świetny występ na wyjeździe zanotował MOKS Słoneczny Stok Białystok, który tym razem wywiózł trzy cenne punkty zwyciężając z zespołem Red Dragons Pniewy.

Mecz rozpoczął się od dwóch szybkich ciosów ,,Słonecznych”, którzy po trzech minutach prowadzili już 2:0, a na listę strzelców wpisali się: Vitalij Lisnychenko i Mateusz Lisowski. Pięć minut później goście zdobyli bramkę kontaktową autorstwa Skrzypka po uderzeniu bezpośrednio z rzutu wolnego.

Gdy lokalni kibice myśleli, że kubeł zimnej wody podziałał na Czerwone Smoki motywująco, w 12 minucie uspokoił ich ponownie Lisnychenko. Nie na długo jednak, bo minutę później nadzieję miejscowym przywrócił Błaszyk. W ekipie białostockiego teamu zrobiło się nerwowo, na co wskazywał również fakt, że Patryk Hryckiewicz o mały włos nie wpakował piłki do własnej bramki po rozgrywanym przez Pniewian rzucie rożnym, a w 14 minucie spotkania goście złapali na swoje konto piąte przewinienie, i każdy kolejny faul groził im przedłużonym rzutem karnym.

Kiedy wydawało się, że gospodarze są blisko doprowadzenia do remisu, ostatni cios w pierwszej połowie wyprowadził Marcin Firańczyk, który wygrał akcję jeden na jednego z bramkarzem gości.

W drugiej połowie MOKS ,,Słoneczny Stok’’ Białystok nie pozostawił już żadnych złudzeń rywalom. Co prawda, kontaktowego gola zdobył jeszcze dla Pniew w 26 minucie Piotr Błaszyk, ale od 35 do 40 minuty ,,Słoneczni’’ wykończyli skutecznie pięć akcji, a ,,Smoki” tylko jedną. Dla MOKS-u na listę strzelców wpisywali się kolejno: dwukrotnie Mateusz Łukasiewicz, Marcin Firańczyk, Mateusz Lisowski, oraz Adrian Citko, natomiast dla Pniewian na pocieszenie czwartą bramkę zdobył ponownie Piotr Błaszyk.

To było drugie z rzędu zwycięstwo białostocczan na wyjeździe, co sprawia że umocnili się na szóstej pozycji w Futsal Ekstraklasie, i mogą z pełnym komfortem psychicznym oczekiwać na kolejny mecz, z aktualnym Mistrzem Polski – Rekordem Bielsko Białą.

Red Dragons Pniewy – MOKS ,,Słoneczny Stok’’ Białystok 4:9 (2:4)