Pewna wygrana w Szczecinie

4 Mar 2018

5 zwycięstwo w meczach wyjazdowych w tegorocznych rozgrywkach Futsal ekstraklasy zanotowali na swym koncie futsaliści. Tym razem ich łupem była Pogoń 04 Szczecin. Wynik 5:2 dla Słonecznych w pełni odzwierciedla przebieg wydarzeń na boisku , choć równie dobrze zwycięstwo mogło być bardziej okazałe.

Już od początku spotkania zarysowała się nasza przewaga.Konsekwentna gra w obronie i groźne kontrataki z udziałem naszego bramkarza przyniosły efekt już w 5 minucie ,kiedy to Jendruczek popisał się atomowym strzałem i piłka po rykoszecie wpadła do braki szczecinian.

Jeszcze przed przerwą Słoneczni strzelili dwa gole . Autorem obu był Paweł Aleksandrowicz.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się.Nasi kontrolowali grę , spokojnie rozgrywali akcje.

Gospodarze nie byli w stanie narzucić nam warunków gry.W tej części gry oba zespoły strzeliły po 2 bramki , chociaż MOKS powinien ich zdobyć więcej , w kilku sytuacjach zabrakło zimnej głowy i szczęścia.

Trzy punkty zdobyte w Szczecinie pozwoliły nam na obronę miejsca w czołowej szóstce i otworzyło realne szanse na grę w playoff- ach  z drużynami walczącymi o mistrzostwo Polski.

Następny mecz 10 marca w Białymstoku. Panowie  czas na zwycięstwo na własnym parkiecie.

Pogoń 04 Szczecin – MOKS Słoneczny Stok Białystok 2:5 (0:3)

Bramki: Gepert (29), Jakubiak (40) – Aleksandrowicz 2 (10, 19), Jendruczek (5), Firańczyk (31), Citko (37)