Słoneczni budują formę przed ligą

2 Sep 2018

W ciągu minionego tygodnia futsaliści przygotowujący się do rozgrywek Ekstraklasy Futsalu rozegrali cztery mecze sparingowe. Najpierw zagrali z lokalnym rywalem Heliosem Białystok. Oba zakończyły się zwycięstwami MOKS-u 7:6 i 7:3 . Pierwszy z tych pojedynków to słaby mecz w naszym wykonaniu. Dużo było niedokładności w grze , prostych błędów w obronie co spowodowało że cały mecz goniliśmy wynik i dopiero w końcówce udało się przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Drugi mecz był już o wiele lepszy w naszym wykonaniu. Tym razem to my od początku kontrolowaliśmy grę , szybko zdobyliśmy prowadzenie i punktowaliśmy rywala (6:0 dla nas) . Dopiero w końcówce Helios strzelił nam 3 gole. W dwumeczu z Heliosem bramki dla MOKS strzelali: Damian Grabowski – 5 , Mateusz Lisowski – 3 , Vitalij Lisnichenko – 2 , Michał Maciąg – 2 , Mateusz Łukasiewicz – 1 Daniel Gajdziński – 1 , Siergiej Babynin - 1

W sobotę i niedzielę rywalem Słonecznych był Constract Lubawa. W sobotę wygraliśmy 3 : 1 po bramkach Kamila Wojtkielewicza , Vitalija Lisnichenko i Michała Maciąga . Mecz był bardzo wyrównany. W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli goście , stworzyli też kilka groźnych sytuacji pod naszą bramką. Na szczęście dla nas bardzo dobrze w bramce spisywał się Norbert Jendruczek. Jedna z kontr naszego zespołu przyniosła prowadzenie Słonecznych. W drugiej połowie inicjatywa była po naszej stronie ale to goście strzelili wyrównującą bramkę. Losy meczu rozstrzygnęły w ciągu ostatnich 3 minut. Najpierw przedłużony rzut karny wykorzystał V. Lisniczenko , a następnie po składnej akcji całego zespołu wynik ustalił M. Maciąg. W niedzielę lepsi okazali się goście wygrywając 8:6. Trenerzy obu drużyn umówili się na grę 3 x 20 minut . Początek meczu to wymiana ciosów. Zaczęli już w 5 minucie goście strzelając na 1:0 , w 7 minucie wyrównanie na 1:1. W pierwszej kwarcie do stanu 3:3 trwała wyrównana gra. Druga i trzecia kwarta to optyczna przewaga naszej drużyny , ale to goście z kontr strzelali bramki. Przez prawie całą trzecią kwartę graliśmy akcje z przewagą zawodnika w polu. Bramki dla Słonecznych strzelali : Michał Osypiuk 3 , Adrian Citko – 1 , Vitalij Lisniczenko – 1 , Damian Grabowski.

ByłY to bardzo pożyteczne sprawdziany przed ligą. Zagraliśmy 4 trudne mecze w ciągu tygodnia .Cieszy dobra dyspozycja fizyczna zawodników , nieźle wygląda konstruowanie akcji ,  nieco gorzej było ze skutecznością . Przed nami za tydzień kolejny sprawdzian. Już w sobotę 08.09. w Bełchatowie zagramy o Superpuchar PZPN  z mistrzem Polski , zdobywcą Pucharu Polski Rekordem Bielsko-Biała.