Wygrywamy w Gdańsku !

20 Oct 2018

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie  na swym koncie zanotowali futsaliści.W meczu 5 kolejki Ekstraklasy Futsalu pokonali oni w Gdańsku AZS UG 5:3 (4:1). Wyniku tego meczu mogliśmy się trochę obawiać bo po pierwsze  w ubiegłym sezonie zanotowaliśmy 2 porażki z akademikami na ich terenie a po drugie AZS bardzo dobrze wszedł w ten sezon zdobywając 5 punktów i pochwały za prezentowany styl gry.

Nasi zawodnicy wyszli na ten mecz bardzo skoncentrowani . Grali twardo w obronie i często kontratakowali. Już w pierwszych 2 minutach na listę strzelców dwukrotnie mógł się wpisać M. Firańczyk . Niestety jego strzały obronił bramkarz gospodarzy K.Sasiak. W 4 minucie objęliśmy prowadzenie po bramce zdobytej w zamieszaniu podbramkowym przez W. Lisnyczenko. Nasi w dalszym ciągu kontrolowali grę . Groźnie na bramkę gdańszczan strzelali A. Citko - słupek, S.Babynin , M.Maciąg . W 11 minucie celnym strzałem z dystansu w długi róg bramki popisał się M.Lisowski. Kolejne bramki padły dla nas  w odstępie 20 sekund w 17 minucie spotkania. Autorami ich byli Firańczyk i Osypiuk .W końcówce mieliśmy jeszcze dwa przedłużone rzuty karne. Niestety oba niewykorzystane. Wydawało się iż wynik 4:0 dowieziemy do końca pierwszej połowy.Ale nic z tych rzeczy. Na 40 sekund przed gwizdkiem sędziego gospodarze strzelili gola po błędzie naszej obrony.

W drugiej odsłonie gra się wyrównała , gospodarze za wszelką cenę dążyli do zmiany niekorzystnego dla nich rezultatu a my szukaliśmy swych szans w kontratakach. Przez 17 minut nie padła żadna bramka mimo że i jedni i drudzy mieli swoje szanse. Na 3 minuty przed końcową syreną AZS dopina swego strzelając 2 gole w przeciągu 10 sekund. Wynik 4:3 dla nas i zapowiadała się nerwówka. Na szczęście dla nas w minutę później gola zdobywa W.Lisnyczenko po doskonałym podaniu M.Maciąga. Mimo ataków gospodarzy wynik nie ulega zmianie. Wywozimy cenne zwycięstwo z Pomorza.

AZS UG GDAŃSK - MOKS SŁONECZNY STOK BIAŁYSTOK - 3:5 (1:4)

0:1 - Lisniczenko ( 3`36)

0:2 - Lisowski ( 10`43)

0:3 - Firańczyk ( 15`56)

0:4 - Osypiuk (16`11)

1:4 - Domżalski (19`24)

2:4 - Kawka (37`16)

3:4 - Poźniak (37`26)