Remis w Chorzowie z liderem

4 Nov 2018

Podziałem punktów zakończył się mecz 6 kolejki Futsal Ekstraklasy Cleareksu Chorzów z MOKS Słoneczny Stok 3:3 (1:0).

Bramki: 1:0  Maciej Mizgajski (19)

2:0  Sebastian Leszczak (24)

2:1  Marcin Firańczyk (29)

3:1  Mikołaj Zastawnik (32)

3:2  Norbert Jendruczek (37)

3:3  Mateusz Lisowski (39)

Początek spotkania to  próby obu zespołów aby strzelić jak najszybciej bramkę. Dwukrotnie piłka zatrzymała się na słupku raz chorzowian i raz na naszym. Nieco lepiej prezentował się c Clearex, głównie za sprawą indywidualnych umiejętności futsalistów z Chorzowa. Na 1,5 minuty przed końcem połowy udało im się strzelić zasłużoną bramkę. MOKS próbował jeszcze wyrównać, ale zostało za mało czasu. Na podkreślenie zasługuje  bardzo dobra postawie w tej części spotkania naszego bramkarza Dawida Święcińskiego.

Druga połowa przyniosła jeszcze więcej emocji. Gospodarze mocno zaatakowali i już w 24 minucie prowadzili 2:0 . W 29 minucie za sprawą Marcina Firańczyka zdobywamy kontaktową bramkę , jednak chwilę później chorzowianie znowu wychodzą na dwubramkowe prowadzenie. Nie mając nic do stracenia trener A.Citko podejmuje ryzyko gry z lotnym bramkarzem , co przyniosło efekt w postaci strzelenia 2 bramek (Jendruczek i Lisowski) i wywalczenia cennego remisu na boisku lidera.