Cenny remis z liderem

1 Dec 2018

MOKS zremisował na wyjeździe z aktualnym liderem Futsal Ekstraklasy FC Toruń 3:3. Bramki dla naszych barw zdobyli: Witalij Lisniczenko, Patryk Gondek i Mateusz Lisowski.

Skazywani na porażkę nasi futsaliści postawili się torunianom i wywieźli z ciężkiego terenu jeden punkt.

Białostoczanie szybko zaskoczyli gospodarzy i już w 2. Minucie objęli prowadzenie po uderzeniu Witalija Lisnyczenki. Jednak tak szybko jak te prowadzenie objęli, tak szybko stracili. Wyrównujące trafienie zaliczył Marcin Mikołajewicz. Cztery minuty przed przerwą Słoneczni znów skutecznie zaatakowali lidera w jego własnej hali i po golu Patryka Gondka debiutującego w naszym zespole,   na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron i indywidualnej akcji Remigiusza Spychalskiego gospodarze znów doprowadzili do remisu. Torunianie dwukrotnie doprowadzali do wyrównania, aż w końcu sami wyszli na prowadzenie po golu Tomasza Kriezla. Po tym golu grający trener MOKS-u, Adrian Citko poprosił o czas. Po chwili na boisku pojawił się lotny bramkarz, a kilkadziesiąt sekund później było już 3:3. Gola na wagę remisu ustrzelił kapitan białostoczan, Mateusz Lisowski.

FC Toruń  - MOKS Słoneczny Stok Białystok - 3:3 (1:2)

Bramki: Marcin Mikołajewicz 2, Remigiusz Spychalski 22, Tomasz Kriezel 36 - Witalij LisnIczenko 2, Patryk Gondek 15, Mateusz Lisowski 37