Zwycięstwo z AZS UG Gdańsk

10 Feb 2019

Liczyliśmy na zwycięstwo w meczu z akademikami z Gdańska i tak też się stało. Jednak nie przyszło ono łatwo . Goście wysoko zawiesili poprzeczkę naszemu zespołowi. Już w 6 minucie gdańszczanie objęli prowadzenie po strzale Tomasza Poźniaka. Stracona bramka podziałała na Słonecznych jak kubeł zimnej wody. Zabrali się oni do roboty i w 9 minucie do wyrównania doprowadził  Mateusz Lisowski, a po kwadransie zmagań ten sam zawodnik strzelił swoją kolejną bramkę w tym meczu. Kiedy w 17 minucie wynik na 3:1 podwyższył Mateusz Łukaszewicz wydawało się że mecz mamy pod kontrolą. Ale nic z tych rzeczy ! Goście po 30 sekundach znów łapią kontakt za sprawą Mateusza Wesserlinga. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 3:2 co zapowiadało dalsze emocje w drugiej części spotkania.

W drugiej części padły tylko dwie bramki, po jednej dla każdej z drużyn , ale emocji było co niemiara i do końca wynik był sprawą otwartą. Gdańszczanie przez dłuższy czas nie mogli przedrzeć się przez obronę białostoczan i zmuszeni byli do wycofania bramkarza. Ryzyko nie opłaciło się, bowiem w 34. minucie po stracie przy wyprowadzeniu akcji, piłkę przejął Witalij Lisniczenko i dopełnił formalności. Trzydzieści sekund później przewaga ponownie zmniejszyła się do jednej bramki, po tym Jakub Domżalski pokonał Norberta Jendruczka strzałem z ostrego kąta. W końcówce MOKS mądrze się bronił i mimo wielkich starań AZS w ofensywie, rezultat nie uległ już zmianie.
          Było to 5 zwycięstwo MOKS w tym sezonie. Punkty wywalczone w tym spotkaniu pozwoliły naszym futsalistom na znaczne oddalenie się od strefy spadkowej a parząc na układ tabeli wyłoniła się szansa na awans do pierwszej szóstki.

MOKS Słoneczny Stok Białystok - AZS UG Gdańsk 4:3 (3:2).

Bramki: 0:1 - Poźniak (6) 1:1 - Lisowski (9), 2:1 - Lisowski (15), 3:1 - Łukasiewicz (17), 3:2 - Wesserling (17), 4:2 - Lisniczenko (34), 4:3 - Domżalski (34).

Składy:
MOKS Słoneczny Stok Białystok: Meteusz Lisowski (3), Adrian Citko (5), Krzysztof Kożuszkiewicz (7), Vitalii Lisnychenko (10), Mateusz Łukasiewicz (14), Michał Maciąg (17), Marcin Firańczyk (19), Damian Grabowski (26), Norbert Jendruczek (28), Dawid Święciński (34), Patryk Gondek (77)

AZS UG Gdańsk: Tomasz Musik (4), Mikołaj Kreft (7), Michał Olszewski (9), Mateusz Wesserling (10), Tomasz Poźniak (12), Michał Horbacz (13), Dawid Kawka (14), Piotr Wardowski (17), Jakub Domżalski (20), Jacek Burglin (21), Jakub Chodorowski (27)