Wicemistrz Polski pokonany !

4 Mar 2019

Po znakomitym meczu futsaliści MOKS pokonali we własnej hali aktualnego wicemistrza Polski Gattę Zduńska Wola 6:3 (1:1). Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Marcin Firańczyk - 2 Adrian Citko - 1 Michał Maciąg - 1 , Michał Osypiuk - 1 Mateusz Lisowski - 1.

Do tego spotkania przystępowaliśmy z zaledwie  jednym zwycięstwem w rundzie rewanżowej ( na 5 meczy). Przełamanie było nam potrzebne jak woda rybie. I tak też się stało.

Mecz rozpoczął się od obustronnej wymiany ciosów, ale to  goście pierwsi  już w 3 minucie  strzelili gola i objęli prowadzenie. Nasi nie załamali się i konsekwentnie dążyli do wyrównania  , co udało się w końcówce  pierwszej połowy za sprawą  Marcina Firańczyka. Po przerwie Słoneczni jeszcze bardziej przycisnęli gości  a efektem tego były 3 gole strzelone przez naszych w krótkim odstępie czasu. Przy naszym prowadzeniu 4:1 goście zagrali va bank wprowadzając lotnego bramkarza. W efekcie zbliżyli się do nas na jedną bramkę. Na szczęście  dla Słonecznych bramki Osypiuka i Firańczyka uspokoiły grę i pozwoliły na świętowanie okazałego zwycięstwa.

To dobry wynik. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, być może nawet najlepsze w naszym wykonaniu w tym sezonie. Od początku do końca byliśmy bardzo skoncentrowani. Futsal to szybka gra i sytuacje, w których straciliśmy bramki zdarzały się i będą się zdarzać. Najważniejsze jednak, że strzeliliśmy trzy bramki więcej od rywali - powiedział trzelec dwóch bramek  Marcin Firańczyk.

A trener Adrian Citko tak ocenia to spotkanie.

Zagraliśmy bardzo konsekwentnie. Chce pochwalić zespół za taką postawę i dobrą grę do końca spotkania. Najważniejsze są trzy punkty. Graliśmy dobrze, ale nie był to jeszcze nasz najlepszy mecz. Teraz jednak z dobrej strony wyglądała finalizacja naszych akcji.