Nieudany wyjazd do Pniew

10 Mar 2019

Porażką 2:5 (1:1) z Red Dragons Pniewy zakończył się mecz naszych futsalistów w 18 kolejce Futsal Ekstraklasy. Sobotnia rywalizacja pomiędzy Red Dragons Pniewy a MOKS-em Słoneczny Stok Białystok była ważnym pojedynkiem w kontekście końcowego wyglądu górnej połówki tabeli. Podopieczni Adriana Citki, aby myśleć o grze w grupie mistrzowskiej, musieli na terenie rywali wygrać. Podobny zamiar mieli jednak gospodarze. Pierwsza połowa spotkania nie była wielkim widowiskiem i zakończyła się remisem. Dla Czerwonych Smoków gola w 18. minucie zdobył Adam Wachoński, zaś chwilę później piłkę do siatki skierował Michał Maciąg. Kolejna część meczu była już zdecydowanie bardziej bogata w ofensywne zapędy, ale głównie za sprawą gospodarzy, którzy po zmianie stron zaakcentowali swój pobyt na parkiecie 4 bramkami. Gol zdobyty przez Marcina Firańczyka w ostatnich sekundach zmagań nic więc już nie dał.

Brak punktów w starciu z Red Dragons Pniewy oznacza, że MOKS raczej nie znajdzie się po zakończeniu rundy zasadniczej Futsal Ekstraklasy w grupie mistrzowskiej.

Red Dragons Pniewy - MOKS Słoneczny Stok Białystok 5:2 (1:1)
Bramki: Adam Wachoński 18, 27, Patryk Hoły 33, Rafał Roj 39, Adrian Skrzypek 40 - Michał Maciąg 18, Marcin Firańczyk 40