Porażka na inaugurację

8 Sep 2019

Niestety od przegranej z Gatta Active Zduńska Wola sezon 2019/20 rozpoczęli nasi futsalowcy. Podopieczni Adriana Citko ulegli rywalom 0:2. Mecz był bardzo zacięty, ale w świetnej formie byli bramkarze i oba zespoły dobrze radziły sobie w defensywie.

Drużyny MOKSu i Gatty oddały w tym spotkaniu po 28 strzałów. Jednak zawodnicy MOKSU nie znaleźli sposobu by pokonać Dariusza Słowińskiego. Rywalom udało się za to dwa razy umieścić piłkę w naszej siatce. Po raz pierwszy dokonali tego w siódmej minucie spotkania. Chwilę wcześniej blisko zdobycia prowadzenia dla białostoczan był Piotr Skiepko, ale uderzył w boczną siatkę. Po tej akcji inicjatywę przejęli goście. Norbert Jendruczek musiał wykazać się kunsztem. W końcu jednak po kolejnym rzucie rożnym piłka trafiła do ustawionego poza polem karnym Michała Marciniaka. Jako, że miał trochę miejsca i czasu na oddanie uderzenia zdecydował się na strzał i piłka trafiła w prawy górny róg bramki Jendruczka.

Stracony gol podziałał mobilizująco na białostoczan, ale świetnie ustawiona defensywa Gatty oraz forma Słowińskiego spowodowały, że do końca pierwszej połowy nie udało się odrobic strat.

Druga odsłona gry wyglądała bardzo podobnie do pierwszej. Oba zespoły szachowały się nawzajem w defensywie, a gdy już udawało się oddać strzał to albo był on blokowany albo dobrze radzili sobie obaj bramkarze.

Niespełna półtorej minuty przed końcem meczu białostoczanie postanowili, że bramkę opuści Jendruczek, a w bramkarskiej bluzie grać będzie Mateusz Lisowski. Zawodnicy MOKS zamknęli rywali w ich polu karnym ale szybka strata spowodowała, że Viktor Kravtsov z dystansu trafił do pustej bramki. Wydawało się, że jest już po emocjach. A tymczasem 22 sekundy przed końcem spotkania Mateusz Lisowski stanął przed szansą pokonania golkipera Gatty z rzutu karnego. Jednak górą ponownie okazał się być Słowiński i stało się jasne, że trzy punkty pojadą do Zduńskiej Woli.

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Gatta Active Zduńska Wola 0:2 (0:1)

Bramki: 0-1 Michał Marciniak 6:19, 0-2 Viktor Kravtsov 38:54

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Norbert Jendruczek, Szymon Danilewicz - Mateusz Lisowski (kpt - kapitan), Adrian Citko, Łukasz Gryko, Tomasz Dzierzgowski, Krzysztof Kożuszkiewicz (Ż – żółta kartka), Michał Osypiuk, Vitalii Lisnychenko (Ż), Piotr Skiepko, , Mateusz Prolejko (21), Wojciech Zalewski (Ż)

trener: Adrian Citko

Gatta Active Zduńska Wola: Dariusz Słowiński (Ż), Jesus Quiles, Miłosz Voss -

Krzysztof Adamski, Marcin Stanisławski (Ż), Mateusz Olczak, Norbert Dregier (kpt), Daniel Krawczyk, Igor Sobalczyk, Michał Marciniak (Ż), Fabian Kasierski, Viktor Kravtsov, Michał Szymczak

trener: Marcin Stanisławski

Sędziowali: Damian Grabowski - Artur Mital